I tillegg til elegant design og 500 GB med lagringsplass har Verbatims nyeste eksterne harddisk også en knøtteliten LCD-skjerm. Skjermen forteller hva stasjonen heter og hvor mye plass som er brukt – selv om harddisken ikke er koblet til strøm.
Den eksterne enheten er en 2,5-tommersdisk med et turtall på 5400 omdreininger i minuttet. Den klarer seg med strøm fra en USB-kontakt og overfører 480 MB i sekundet, altså USB 2.0.
Med denne boka i hånda kan du vinke farvel til langsomme oppstarter, hakkende grafikk og et tregt Windows-system som setter tålmodigheten på prøve.
Pc-produsenten Acer har lansert to nye bærbare modeller uten pvc-plast og såkalte bromerte flammehemmere, som er mistenkt for å være kreftfremkallende.
Apples lansering av iPad har ført til at konkurrentene også har fått fart på produksjonen av de såkalte nettbrettene.
På CES-messen 2012 i Las Vegas presenterte Samsung en gjennomsiktig skjerm på 46 tommer, som snart blir satt i produksjon.
Nye og avanserte tv-er får innebygd stadig flere av de funksjonene som vi kjenner fra pc-en.
Et av argumentene for å bruke et lesebrett til å lese elektroniske bøker i stedet for vanlige papirbøker er at de kan fylles med bøker uten å bli tunge og uhåndterlige. Men nå viser det seg at det er en sannhet med modifikasjoner.