Veldig mange pc-brukere føler seg hjemme i Windows XP og ser derfor ingen grunn til å bytte ut det velfungerende operativsystemet med et nytt. Etter den 30. juni blir nye pc-er imidlertid ikke lenger levert med Windows XP.
Det har fått det amerikanske nettstedet Infoworld til å sette gang i en underskriftskampanje som skal overbevise Microsoft om å fortsatt selge Windows XP i løssalg og sammen med nye maskiner.
Inforworld har satt en klokke på hjemmesiden som teller ned til Windows XPs bortgang. Nesten 70 000 mennesker har allerede gitt deres støtte.
Med denne boka i hånda kan du vinke farvel til langsomme oppstarter, hakkende grafikk og et tregt Windows-system som setter tålmodigheten på prøve.
Når du i framtiden søker etter bildefiler på datamaskinen eller på nettet, er det ikke bare filnavnene du søker på, men også på bildenes utseende.
Den nyeste versjonen av Microsofts nettleser Internet Explorer 8 har lenge vært tilgjengelig på norsk, både til Windows XP og Vista
Vi har brukt den nye Office 2010 i et par uker her i redaksjonen, og vi kan trygt si at den byr på spennende nyheter. Det er blitt mye lettere å finne fram i alternativer og muligheter. Noe av det beste er alle mulighetene for forhåndsvisning, som gjør det lett å se hvordan noe kommer til å bli før du bestemmer deg.
Firefox versjon 7 er på gata. Det skjer kort tid etter lanseringen av versjon 6, og de raske oppdateringene skaper faktisk store problemer.
Adobes Flash-teknologi har fått på pukkelen for å være ustabil og langsom, men nå skal det bli slutt på det. Adobe lover at versjon 11 av Flash-spilleren blir hele 1000 ganger raskere enn forgjengeren.